BAMSERVISAS

Ratų suvedimas

Kiekvienas automobilis yra subalansuotas pagal svorį, galią ir važiuoklės dizainą. Norint kuo ilgiau išsaugoti gamintojo sukurtas charakteristikas, būtina reguliari apžiūra bei tinkama transporto priemonės priežiūra. Vienas iš darbų – ratų suvedimas, kuris dažnai išsprendžia įvairias problemas.

Jums reikalinga automobilio ratų geometrija ir reguliavimas? Kviečiame bendradarbiauti ieškant geriausių sprendimų pas mus. Kreipkitės į BAM serviso darbuotojus, kurie pateiks optimaliausius pasiūlymus ir suremontuos Jūsų transporto priemonę.

BAMSERVISAS

Turite klausimą?
Susisiekite su mumis!

Ratų suvedimas Vilniuje

Kas yra ratų suvedimas? 

Ratų geometrijos patikra ir reguliavimas, tai procedūra, kurios metu tinkamai sureguliuojami ratai. Tinkamas ratų suvedimas užtikrina ne tik optimalų sukibimą su kelio danga, bet ir valdymo bei stabdymo efektyvumą. Jei padangos bus neteisingai išdėstytos – netolygiai liesis su kelio danga arba padidės pasipriešinimas. 

Dažnai vairuotojai nenutuokia, jog jiems reikalinga ratų suvedimo ir reguliavimo paslauga, tačiau pravažiavę automobiliu po mūsų procedūros, supranta, jog automobiliui reikėjo būtent tokios pagalbos. Kadangi, pamažu besiformuojančios problemos žmonės dažnai nepastebi, mes rekomenduojame ratų suvedimą ir patikrą atlikti reguliariai, kad išvengtumetė to. Ši problema Jūsų automobiliui gali sukelti didelių problemų.

Kokius darbus atliekame?

 • Atliekama ratų geometrijos patikra. Profesionaliai patikrinama ratų kokybė, apžiūrimas ratų išvirtimas. Jį galime skirstyti į teigiamą ir neigiamą. Ši problema dažniausiai matoma akivaizdžiai. Meistras apžiūri automobilio ratus iš priekio ir iš galo, jei viršutinė rato dalis yra labiau į vidų, nei apatinė – tai yra neigiamas išvirtimas, kitu atveju – teigiamas. Netinkamas išvirtimas kenkia automobilio padangoms ir sukibimui. 
 • Po apžiūros atliekamas transporto priemonės ratų suvedimas. Ši procedūra skirta ratų lygiagretumui reguliuoti. Jei priekiniai ratai šiek tiek pasukti į vidų, tai didina pasipriešinimą riedėjimui ir pagreitina padangų susidevėjimą.

Ratų suvedimo proceso metu sulygiuodami keturis ratus užkelsime automobilį ant specialaus stalo, sureguliuosime vairo traukę ir tam tikras poveržles. Tiek suvedimas, tiek išvirtimas nera vienas ir standartinis, todėl viską nustatome pagal konkretaus gamintojo nustatytus parametrus.

Kodėl automobiliams reikalinga ratų geometrija ir patikra?

Ratų geometrijos ir patikros nauda:

 • Dėl važiuoklės gedimų;
 • Dėl mažesnių kuro sąnaudų;
 • Dėl padangų susidėvėjimo;
 • Dėl automobilio stabilumo kelyje;

Ratų geometrija ir patikra turi ir daugiau privalumų, tačiau aukščiau paminėtus punktus turi žinoti kiekvienas vairuotojas. Ši procedūra garantuoja transporto priemonės saugumą kelyje. Gamintojas kiekvienam automobiliui nustato ratų geometrijos parametrus ir konkrečias ribas.

Kada būtina atlikti ratų geometrijos patikrą ir reguliavimą?

Rekomenduojame 1 kartą per metus atlikti profilaktinę ratų ir geometrijos patikrą, o padangas keisti naujomis kas 20 000 kilometrų. Taip pat, ši procedūra reikalinga jei:

 • Naujai suremontuoto automobilio važiuoklė;
 • Jaučiate, jog Jūsų automobilis yra nestabilus (pvz.traukia į vieną pusę);
 • Važiuojant tiesiai vairas yra pasviręs į kairę arba į dešinę;
 • Matomas akivaizdus netolygus padangų susidėvėjimas;
 • Atsiradus padangų pažeidimams (pvz. Įvažiavo į duobę ar kliūtį);

Blogai sureguliavus ratus, labai greitai atsiranda padangų susidėvėjimas iki pavojingo lygio. Todėl turėtumėte neatidėlioti šios problemos ir kreiptis pas mus. Kad išvengtumėte šios problemos, pateikiame keletą patarimų:

 • Visada pasitikrinkite padangų slėgį, kad įsitikintumėte, jog padangos tinkamai pripūstos;
 • Reguliariai tikrinkite padangas, atlikite profilaktinį patikrinimą, tam, kad įsitikintumėte, jog statramsčiai, amortizatoriai ir padangos yra geriausios būklės. Blogos padangos taip pat daro įtaką suvedimui;
 • Būkite atsargus kelyje, venkite staigių smūgių į duobes, kelkraščius ar greičio kalnelius. 
 • Jei manote, jog Jūsų automobiliui reikia ratų suvedimo ir geometrijos – kreipkitės pagalbos pas šios srities specialistus;

Net jei nepastebite jokių įspėjamųjų ženklų, dėl saugumo rekomenduojame reguliariai tikrinti savo automobilį. Anksti pastebėjus problemą ir užkirtus kelią – Jūsų saugumas garantuotas.

D.U.K

Kodėl reikia tikrinti ratų geometriją ir atlikti suvedimą?

Ratų geometriją reikia tikrinti bei atlikti jos reguliavimus dažniausiai po pakabos remonto, Tačiau vertėtų patikrinti ratų geometriją jei yra patiriamas smūgis į ratus kaip pvz įvažiuojama į duobę.