BAMSERVISAS

Ratų suvedimas

Kiekvienas automobilis yra tiksliai subalansuotas pagal svorį, galią ir važiuoklės dizainą. Norint kuo ilgiau išsaugoti gamintojo sukurtas charakteristikas, būtina reguliari apžiūra ir tinkama priežiūra. Viena iš šių priežiūros darbų yra ratų suvedimas, kuris dažnai gali išspręsti įvairias problemas. 

Jums reikalinga automobilio ratų geometrija ir reguliavimas? Bendradarbiaukime ir raskime geriausią sprendimą abiems pusėms. Kreipkitės į mūsų autoserviso darbuotojus, kurie pateiks optimaliausią pasiūlymą, kurį galime kartu aptarti ir pakoreguoti.

BAMSERVISAS

Turite klausimą?
Susisiekite su mumis!

Ratų suvedimas Vilniuje

Kas yra ratų suvedimas? (Ratu geometrijos patikra ir reguliavimas)

Ratų suvedimas yra procedūra, kurios metu tinkamai sureguliuojami ratai ir pakinta automobilio valdymo savybės. Tinkamas ratų suvedimas užtikrina ne tik optimalų sukibimą su keliu, bet ir valdymo bei stabdymo efektyvumą. Jei padangos bus neteisingai išdėstytos, jos netolygiai liesis su keliu arba padidins pasipriešinimą.

Dažnai vairuotojai net nenutuokia, kad jiems reikalinga ratų suvedimo ir reguliavimo paslauga, tačiau išbandę automobilį po suvedimo supranta, kad automobiliui buvo reikalinga pagalba. Taigi, pamažu besiformuojančių problemų vairuotojai dažniausiai nepastebi, todėl rekomenduojama ratų suvedimą ir patikrą planuoti reguliariai. Automobiliai yra sudėtingos ir kartais labai trapios mašinos, todėl net ir nedidelės ratų suvedimo problemos gali sukelti didelių problemų. Tačiau tinkamą ratų suvedimą galima pasiekti ne tik ištiesinant ratus, bet ir pakoregavus nustatymus.

Kokie darbai atliekami autoservise?

Autoservise atliekami darbai, kuomet automobiliui reikalingas ratų geometrijos suvedimas ir patikra:

 • Atliekama ratų geometrijos patikra. Patikrinama ratų kokybė, apžiūri profesionalas. Apžiūrimas ratų išvirtimas. Jį galima skirstyti į teigiamą ir neigiamą. Išvirtimo problemos dažniausiai matomos akivaizdžiai. Meistras pažiūri į ratus iš automobilio galo arba priekio. Jei viršutinė rato dalis yra toliau į vidų nei apatinė, tai yra neigiamas išvirtimas, kitu atveju – teigiamas. Netinkamas išvirtimas itin kenkia padangoms ir sukibimui. Po apžiūros pereinama prie kito svarbaus etapo
 • Po apžiūros atliekamas ir atitinkamas suvedimas. Ratų suvedimas skirtas ratų lygiagretumui reguliuoti. Jei priekiniai ratai šiek tiek pasukti į vidų, tai padidina pasipriešinimą riedėjimui ir pagreitina padangų susidėvėjimą.

Ratų suvedimo proceso metu sulygiuodami keturis ratus pastatysime automobilį ant specialaus darbastalio, sureguliuosime vairo trauklę ir kai kurias reguliavimo poveržles. Tiek suvedimas, tiek išvirtimas nėra vienas ir standartinis, todėl viskas nustatoma pagal konkretaus gamintojo nustatytus parametrus.

Kodėl automobiliams reikalinga ratų geometrija ir patikra?

Ratų geometrija ir patikra naudinga tuo:

 • Važiuoklės gedimų;
 • Sumažinsite kuro sąnaudas;
 • Padangos mažiau dėvėsis;
 • Išvengsite nestabilaus automobilio vairavimo.

Ratų geometrija ir patikra turi dar ir daugiau privalumų,bet šiuos aukščiau paminėtus privalumus turi žinoti kiekvienas vairuojantis transporto priemonę. Patikra ir suvedimas garantuoja transporto priemonės saugumą kelyje, vairuotojams pravartu žinoti, kad suvedimas apsaugo nuo greito padangų nusidėvėjimo. Automobilių gamintojai kiekvienam automobiliui nustato ratų geometrijos parametrus ir konkrečias ribas. 

Kada būtina atlikti ratų geometrijos patikrą ir reguliavimą?

Rekomenduojama 1 kartą per metus atlikti profilaktinę ratų geometrijos patikrą, o padangas keisti naujomis maždaug kas 20 000 kilometrų. Be to, ratų geometrijos patikrinimas, ratų suvedimas reikalingas, jei:

 • Naujai suremontuota automobilio važiuoklė;
 • Jaučiate, kad automobilis kelyje nestabilus (traukia į vieną pusę);
 • Važiuojant tiesiai, automobilio vairas pasviręs į kairę arba į dešinę;
 • Matomas akivaizdus netolygus padangų susidėvėjimas;
 • Pažeidėte padangas įvažiavę į didesnę skylę ar kitą kliūtį.

Blogai sureguliuotas ratas gali labai greitai susidėvėti iki labai pavojingo lygio. Štai kodėl niekada neturėtumėte atidėlioti šios problemos sprendimo. Nors yra priemonių, kurių galite imtis, kad išvengtumėte prasto ratų suvedimo, tai turėtų atlikti profesionalas. Štai keletas patarimų:

 • Visada patikrinkite padangų slėgį, kad įsitikintumėte, jog jos tinkamai pripūstos;
 • Būtinai žinokite, kada reikia patikrinti padangas, laikykitės priežiūros grafiko. Patikrinimas reikalingas tam, kad įsitikintumėte, jog statramsčiai, amortizatoriai ir padangos yra geriausios būklės – blogos padangos taip pat gali turėti įtakos suvedimui;
 • Važiuokite atsargiai, kad išvengtumėte staigių smūgių į duobes, kelkraščius ar greičio kalnelius. Tačiau diagnozavę prastą geometriją, kreipkitės pagalbos į patyrusį žmogų.

Net jei nepastebite jokių įspėjamųjų ženklų, saugumo sumetimais svarbu reguliariai tikrinti savo automobilį. Žinoma, geriausia problemą pastebėti anksti, kol ji netaps rimtesnė vairuojant.